Сучасна українська література – явище в історико-літературному процесі досить неоднозначне. Саме тому навколо нього виникає безліч суперечок і дебатів. Минулої п’ятниці, дванадцятого листопада 2010 року на базі факультету філології та журналістики відбулась чергова зустріч, присвячена обговоренню цього явища. Досить приємним є той факт, що не самі лише студенти були на цій зустрічі, бо серед гостей були й випускники університету , і кіровоградський поет Г.Г. Кондратюк.
Тим, мабуть, і була цікавою дискусія, що проблему розглядали і з точки зору методики викладання суперечливого матеріалу в школі (певно, враження від практики в школі ще не зовсім вивітрилися з голів п’ятикурсників), і з точки зору сприймання твору читачами молодшого і старшого покоління, і як загальнолітературне явище.
Суперечка з приводу того, яке місце відводити сучукрліту в літературному процесі дев’яностих – дві тисячі десятих років настільки загострилася, що учасники й не помітили того, як швидко збіг час і що слід змінити локацію. Таким чином відбулося переформатування літературної дискусії на засідання круглого столу, що ще більше пожвавило розмову й змінило атмосферу спілкування на більш інтимну.
Якщо говорити про те, наскільки дискусія вийшла вдалою, то можу запевнити: який би критерій не брався за головний при оцінці – чи то кількість учасників, чи то змістове наповнення чи то емоційність – в будь-якому випадку зустріч можна вважати вдалою. Звичайно, її не назвеш завершеною, бо це тільки один із кроків на шляху до розуміння явища сучукрліту…
Аліна Рачинська
|