Факультет філології та журналістики КДПУ Вівторок, 23.04.2024, 20:51
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайта

Наше опитування
Як часто Ви користуєтесь Інтернетом?
Всього відповідей: 848

Факультет філології та журналістики — один із найпотужніших у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка.  Нині тут навчається майже 1000 студентів денної і заочної форми. На факультеті працюють відомі в Україні і за її межами вчені: професори Григорій Клочек, Василь Марко, Олена Семенець.



Становлення факультету філології та журналістики (попередні назви — мовно-літературний, філологічний) розпочалося разом зі створенням навчального закладу. Тоді на двох курсах мовно-літературного факультету навчалося 55 студентів. Підготовку фахівців здійснювала єдина на факультеті кафедра української мови і літератури.

Сьогодні це окремий структурний підрозділ університету. Факультет має чотири кафедри: кафедра української мови (завідувач — кандидат філологічних наук, професор С.Ковтюх), кафедра української літератури (завідувач — доктор філологічних наук, професор Г.Клочек), кафедра видавничої справи та редагування (завідувач — доктор філологічних наук, професор О.Семенець), кафедра англійської філології (завідувач — кандидат педагогічних наук, доцент С.Шандрук). На факультеті працюють 42 викладачі вищої і найвищої кваліфікації.


 

Ми здійснюємо підготовку за двома напрямами базової освіти — філологія і видавнича справа та редагування за такими спеціальностями:

 
Напрям «Філологія»:
  •  Українська мова і література. Спеціалізація: Редагування освітніх видань;
  •  Українська мова і література. Спеціалізація: Англійська мова та зарубіжна література;
  •  Українська мова і література. Спеціалізація: Шкільне бібліотекознавство.
 
Напрям «Видавнича справа та редагування»:
  •   Видавнича справа та редагування.


 


Специфіка факультету полягає в тому, що він дає можливість здобути не лише ґрунтовні фахові знання в цих галузях, а й отримати добру гуманітарну освіту. Наші студенти мають серйозну мовну підготовку (у тому числі й з англійської мови), вони вчаться розуміти й аналізувати сучасний літературний процес, здобувають навички роботи з комп’ютером тощо.


У 2008 році, згідно із чинним законодавством, вступ у всі ВНЗ України здійснювався на підставі сертифікатів обов’язкової зовнішньої експертизи знань, а також вступних іспитів, рекомендованих МОН України та навчальними закладами.
 

Навчання на факультеті рівневе: бакалаврат, рівень спеціаліста, магістратура. Навчання на факультеті, як і в університеті в цілому, здійснюється за кредитно-модульною системою, що є одним із шляхів входження в європейський освітній простір.


Студенти нашого факультету мають змогу займатися в мистецьких студіях, брати участь у роботі наукових гуртків і проблемних груп, реалізовувати свої організаторські здібності в університетських громадських об’єднаннях, відвідувати різноманітні спортивні секції. Ми маємо дві команди КВК, наші студенти беруть активну участь в інтелектуальних клубах, літературних студіях, фестивалях журналістської творчості, вони самостійно випускають факультетську збірку поезій, газету.

Органічне поєднання навчання з творчими ініціативами дозволяє щорічно посідати призові місця у Всеукраїнській студентській олімпіаді з української мови і літератури.

Форма Входу

Календар новин
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Пошук

Web-портал факультету

Статистика

Copyright KSPU © 2024